• Klocki - puzzle Królestwo zwierząt

Symbol: 99350

Klocki - puzzle Królestwo zwierząt

89.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Dostępność 1 szt.

Fantastyczny zestaw drewnianych klocków, który zaskakuje  wielkokierunkowym edukacyjnym oddziaływaniem - chciałoby się powiedzieć "głęboko przemyślany projekt".  Z pozoru 12 podłużnych klocków  -  ale jaką spełniają rolę !

Mamy więc trzy komplety klocków o różnej długości: trzy najkrótsze, cztery średniej długości i pięć  najdłuższych.  Na każdym boku klocka znajduje się fragment innego obrazka i pojedyncza literka. Z klocków o tej samej długości układamy obrazek - po poprawnym ich ułożeniu otrzymamy wizerunek zwierzątka, a literki utworzą podpis obrazka . I tak   z najmniejszych klocków ułożymy trzyliterowe wyrazy: KOT, LEW, PAW i LIS  i  jednocześnie otrzymamy obrazek przedstawiający dane zwierzątko.

· Dziecko chcąc ułożyć obrazek musi znaleźć w grupie klocków te  o jednakowej długości – uczy się więc odróżniać elementy krótsze i dłuższe !

· Wybierając klocki o tej samej wielkości - tworzy   pierwsze zbiory !

· Odszukanie na ściankach klocka odpowiedniego fragmentu obrazka wymaga koncentracji i uczy spostrzegawczości a                    jednocześnie niejako "przy okazji" dziecko poznaje i zapamiętuje literki !

· Zabawka pozwala też na stopniowanie trudności - bo z  najkrótszych klocków układamy trzyliterowe wyrazy, z nieco dłuższych  czteroliterowe, a  z najdłuższych pięcioliterowe wyrazy.

· Również "przy okazji" dziecko uczy się liczenia do trzech, do czterech i do pięciu, a nawet do dwunastu, bo wszystkich klocków jest 12 :-)

Z klocków można oczywiście budować domki, wieże i inne dowolne budowle! Układanka występuje również w polskiej i niemieckiej wersji językowej i może stanowić doskonałą pomoc w  nauce  języka obcego.

Nieco trudniejsza, bo składająca się z 15 klocków  układanka   „Obrazki i słowa” – występuje również w trzech wersjach językowych: polskiej,  angielskiej  i niemieckiej.

Idealny prezent dla  dzieci znajomych i przyjaciół mieszkających w Anglii, czy w Niemczech …..

Wymiary klocków: 2x6 cm; 2x8 cm 2x10cm. Produkt zapakowany w  ekologiczne tekturowe pudełeczko z okienkami.

Zabawki firmy BAJO projektowane są tak, aby aktywizować i stymulować naturalne zdolności dziecka. Wykonane z wielką dbałością o szczegóły stanowią produkty najwyższej  jakości. W przypadku każdej zabawki  producent dokłada starań, aby był w niej choć jeden element naturalnego, niemalowanego drewna. Wszystkie zabawki odpowiadają europejskim i amerykańskim normom dotyczącym materiałów, produkcji i oznakowania. W procesie produkcji używane są wyłącznie najbezpieczniejsze, nietoksyczne, atestowane  farby bazujące na naturalnych składnikach, zgodnie z wymaganiami Unii Europejskiej oraz normami przewidzianymi w USA. Zabawki produkowane są w Polsce.

 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie