• Klocki - puzzle w języku niemieckim Bilder und Worte

Symbol: 99390

Klocki - puzzle w języku niemieckim Bilder und Worte

89.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Dostępność 2 szt.

Fantastyczny zestaw drewnianych puzzli - klocków, który zaskakuje  wielkokierunkowym edukacyjnym oddziaływaniem - chciałoby się powiedzieć "głęboko przemyślany projekt".  Z pozoru 15 podłużnych klocków  -  ale jaką spełniają rolę !

Mamy więc trzy komplety puzzli o różnej długości: cztery najkrótsze, pięć  średniej długości i sześć najdłuższych.  Na każdym boku klocka znajduje się fragment innego obrazka i pojedyncza literka. Z klocków o tej samej długości układamy obrazki - po poprawnym  ułożeniu  literki utworzą podpis obrazka w języku niemieckim. I tak dla przykładu  z najmniejszych klocków ułożymy czteroliterowe wyrazy: KULI, BUCH, BILD, HELM  i jednocześnie otrzymamy obrazek przedstawiający dany przedmiot.

  • Dziecko chcąc ułożyć obrazek musi znaleźć w grupie klocków te  o jednakowej długości – uczy się więc odróżniać elementy krótsze i dłuższe !
  • Wybierając klocki o tej samej wielkości - tworzy   pierwsze zbiory !
  • Odszukanie na ściankach klocka odpowiedniego fragmentu obrazka wymaga koncentracji i uczy spostrzegawczości a jednocześnie niejako "przy okazji" dziecko poznaje i zapamiętuje literki !
  • Zabawka pozwala też na stopniowanie trudności - bo z  najkrótszych klocków układamy czteroliterowe wyrazy, z nieco dłuższych pięcioliterowe , a  z najdłuższych sześcioliterowe wyrazy.
  • Również "przy okazji" dziecko uczy się liczenia do czterech, do pięciu i do szesciu,  a nawet do piętnastu - bo wszystkich klocków jest 15 :-)

Z klocków można oczywiście budować domki, wieże i inne dowolne budowle!

Układanka  występuje również w polskiej i angielskiej wersji językowej i może stanowić doskonałą pomoc w  nauce  języka obcego. Nieco łatwiejsza wersja, bo składająca się z 12 klocków    „Królestwo zwierząt ” –  występuje również w dwóch wersjach językowych: polskiej i  angielskiej.

Idealny prezent dla  dzieci znajomych i przyjaciół mieszkających w Anglii, czy w Niemczech …..

Wymiary klocków: 2x6 cm; 2x8 cm 2x10cm. Produkt zapakowany w  ekologiczne tekturowe pudełeczko z okienkami.

Zabawki firmy BAJO projektowane są tak, aby aktywizować i stymulować naturalne zdolności dziecka. Wykonane z wielką dbałością o szczegóły stanowią produkty najwyższej  jakości. W przypadku każdej zabawki  producent dokłada starań, aby był w niej choć jeden element naturalnego, niemalowanego drewna. Wszystkie zabawki odpowiadają europejskim i amerykańskim normom dotyczącym materiałów, produkcji i oznakowania. W procesie produkcji używane są wyłącznie najbezpieczniejsze, nietoksyczne, atestowane  farby bazujące na naturalnych składnikach, zgodnie z wymaganiami Unii Europejskiej oraz normami przewidzianymi w USA. Zabawki produkowane są w Polsce.

 

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie