• Pentomino

Symbol: 97610

Pentomino

Brak towaru
89.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Dostępność 0 szt.

Pentomino - to układanka logiczna składająca się z 12 elementów  i tysiące kombinacji,  w jakie można je zestawić. Każdy z klocków stanowi połączenie  pięciu przylegających kwadratów. Zabawa polega na tym, aby  z klocków ułożyć wybrane figury – mogą to być prostokąty, zwierzęta, litery czy  różne przedmioty. Można tez układać figury w 3D.

W załączonej  książeczce znajdziemy  zarówno  propozycje figur, jak i sposoby ich ułożenia.

Stosunkowo duże pojedyncze elementy sprawiają, że nawet najmłodsze dzieci z łatwością  chwytają klocki i moga z nich układać swoje własne figury, a jasne żywe kolory bardzo do tego zachęcają.

Świetna gra rozwijająca wyobraźnię przestrzenną, logiczne myślenie i koncentrację.

W/g producenta układanka przeznaczona dla dzieci powyżej 2 roku życia

Całość zapakowana w drewnianą skrzyneczkę z wieczkiem o wymiarach: 17x29x4 cm.

 

Ciekawostka: Pentomino to  gra turniejowa  rozgrywana  w Polsce i na świecie. Nazwę tejłamigłówce nadał amerykański matematyk Solomon W. Golomb w 1953 r

Zabawki firmy BAJO projektowane są tak, aby aktywizować i stymulować naturalne zdolności dziecka. Wykonane z wielką dbałością o szczegóły stanowią produkty najwyższej  jakości. W przypadku każdej zabawki  producent dokłada starań, aby był w niej choć jeden element naturalnego, niemalowanego drewna.

Wszystkie zabawki odpowiadają europejskim i amerykańskim normom dotyczącym materiałów, produkcji i oznakowania. W procesie produkcji używane są wyłącznie najbezpieczniejsze, nietoksyczne, atestowane farby bazujące na naturalnych składnikach, zgodnie z wymaganiami Unii Europejskiej oraz normami przewidzianymi w USA. Zabawki produkowane są w Polsce.

.

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie